, , ,

Jak to się robi na e-peers

Wiesz, że chcesz się rozwijać. Wiesz, na których kompetencjach się skoncentrujesz i w którym kierunku zmierzasz – zwłaszcza po lekturze naszego ostatniego wpisu, który usystematyzował Twoje pojęcie o tym, na czym warto się skupić by osiągnąć założone cele.

Wiesz dlaczego, wiesz co – musisz jeszcze wiedzieć JAK:

kompetencje z e-peers_indywidualny
INDYWIDUALNY PROFIL
Twój pierwszy krok jest prosty – wchodzisz na www.e-peers.com i zakładasz konto. Dostajesz mejla zwrotnego, potwierdzasz założenie konta – klasyka.
Logujesz się, a system sugeruje Ci wypełnienie Twojego profilu. O co chodzi i jak to zrobić najlepiej?

Profil mówi o tym kim jesteś, czym się zajmujesz, co umiesz, jakie masz doświadczenie, certyfikaty, umiejętności, czym się zajmujesz na co dzień, w jakim środowisku pracujesz, ale również – co bardzo ważne – jakie są Twoje cele, aspiracje. Wypełnij go na spokojnie. Nie zajmie Ci to dużo czasu, a z pewnością ułatwi kolejne kroki. Szczegółowo wypełniony profil posłuży nam do jak najlepszego dopasowania do Ciebie – badań kompetencji oraz propozycji rozwoju. O to w tym chodzi – o indywidualne podejście i spełnienie Twoich oczekiwań.

DOPASOWANE BADANIE
Twój profil jest już wypełniony? Super! Teraz możesz wykonać badanie kompetencji – czyli po prostu sprawdzić, na jakim poziomie kompetencje które chcesz/potrzebujesz/musisz rozwijać posiadasz aktualnie. Po co? By wiedzieć, gdzie jesteś i jak daleko masz do celu 🙂
E-peers opiera się na inteligentnym algorytmie, który na podstawie Twojego profilu podpowie Ci, jakie kompetencje warto sprawdzić. Wolisz zbadać inne? Nie ma problemu – po prostu wybierz te, które Ci pasują z listy kompetencji. Jest ich ponad 40, więc masz w czym wybierać.

Masz też do wyboru rodzaj badania – samooceny lub 360˚. To pierwsze to Twoja własna ocena kompetencji. W badaniu 360˚ na pytanie odpowiadać będą zaproszone przez Ciebie osoby: współpracownicy, podwładni, przełożeni, znajomi –kogokolwiek wskażesz.
Długość badania zależy od tego, ile kompetencji wybierzesz. Przeciętnie badanie 1 kompetencji to ok. 15 minut. Oczywiście możesz je przerwać w każdej chwili i wrócić do niego kiedy Ci to pasuje – wyniki na bieżąco są zapisywane.

Nie ma dwóch takich samych badań – każde przygotowywane jest przez system e-peers z dopasowaniem do indywidualnego profilu danej osoby oraz kompetencji, jakie wskaże do badania.

TWÓJ INDYWIDUALNY RAPORT
Po badaniu przychodzi czas na raport. Znajdziesz w nim informacje o tym, jakie kompetencje były badane i jak je interpretować (czyli jak je rozumieć) oraz Twoją indywidualną diagnozę. Na tym nie koniec – w raporcie znajdziesz też wskazówki, na czym się skoncentrować, by rozwijać swoje kompetencje.

Raport kompetencji to taka mapa, która wskaże Ci te obszary, które należy poprawić. Ale to nie wszystko. Raport możesz wykorzystać na różne sposoby. Pomysły? Proszę bardzo:

  • W pracy: pokaż go szefowi na rozmowie oceniającej; raport to potwierdzenie Twojego wysiłku włożonego w samorozwój i wyższe kompetencje – może to argument w rozmowie na temat awansu czy podwyżki?
  • W trakcie rekrutacji: dołączyć go do dokumentów aplikacyjnych gdy starasz się o nową posadę. Raport będzie swego rodzaju certyfikatem, potwierdzającym stopień posiadania danej kompetencji, pokaże również, że samorozwój – ceniony praktycznie na każdym stanowisku – jest czymś, co Cię rzeczywiście interesuje.
  • Na co dzień: pochwal się nim na swoim profilu zawodowym – na GoldenLine, LinkedIn czy jakimkolwiek innym portalu biznesowym z którego korzystasz. To Twój dodatkowy atut – niech inni go zobaczą 🙂

BAZA WIEDZY
Co dalej? Na e-peers znajdziesz podpowiedzi jak rozwijać kompetencje, które są Ci potrzebne – otrzymasz propozycje szkoleń, artykułów, e-booków, mentorów, warsztatów. Część z tych propozycji jest płatna, spora ilość – całkowicie za darmo.  Z pewnością znajdziesz coś, co usatysfakcjonuje Cię najbardziej.
Baza wiedzy na e-peers to najprostsze narzędzie do samorozwoju – a co najważniejsze, całkowicie bezpłatne. Jest to stale aktualizowana baza artykułów, infografik, e-booków, linków, filmików czy pigułek wiedzy z przeróżnych dziedzin. Sprzedaż, marketing, IT, employer branding, rekrutacja, finanse, obsługa klienta, call center, grafika, PR, CSR, przygotowanie dokumentów aplikacyjnych, techniki radzenia sobie ze stresem – to tylko część tego, co możesz znaleźć w bazie wiedzy. Algorytm e-peers, na podstawie Twojego profilu, będzie Ci podpowiadał najciekawsze i najbardziej do Ciebie pasujące materiały, a jeśli zainteresuje Cię coś innego – po prostu użyj wyszukiwarki w bazie.

Skrócony przewodnik po pierwszych krokach na e-peers znajdziesz tutaj.
Masz pytania? Pisz biuro@e-peers.com 🙂

Do zobaczenia… na e-peers!